Hypotéka je životní styl

Všechno to začalo 21.3. jedním telefonátem. Byl večer, šla jsem z návštěvy u spolužačky ze střední a cestou jsem zavolala na číslo z inzerátu (ó, jak já nerada telefonuju). Na druhý pokus jsme domluvili schůzku a prohlídku. A to byl start našeho nového životního stylu - njn, kdo dneska nemá hypotéku, jako by nebyl.
První dvouměsíční oříšek byl ve jménu hypotéky. Internet v tomto zklamal - žádný návod "jak si vzít hypotéku a nezbláznit se" jsem nenašla (tip pro všechny nevyžádané rádce a chytrolíny - využijte svůj talent a  zaplňte díru na trhu!). Zpětně mi to ale tak strašné už nepřijde. Nejhorší byl začátek - sešlo se toho moc: úmrtí babičky, čekání, jestli si prodejci opravdu vyberou nás, zjišťování financování, nemocný Nu, povinnosti s výměnným pobytem v práci... jakmile toto opadlo a šlo už jen o vyřizování papírů a obíhání úřadů, byla to už celkem pohádka (sice ta o kohoutkovi a slepičce, kde kohoutek byla hypotéka a já byla slepička, ale ok).

Ta pravá legrace (ze které budu mít  dost možná žaludeční vředy) teprve přichází. Na úklid a stěhování se těším - balit a drhnout věci umím, nepotřebuju k tomu návod. To, co nás ale čeká předtím, mě ale celkem straší. Byt je krásný, ale potřebuje opravit podlahy, vymalovat a předělat x drobností. Kde a jak začít? Jak to naplánovat, aby se to stihlo?  Jak vybrat nábytek, aby všechno hezky sedělo? Ve filmech je stěhování a malování vždy podáno jako největší romantika, ono to tak ale asi úplně nebude... Internete, k čemu mi jsi, když nikde nepíšeš "jak přežít opravy bytu a stěhování a nezešílet"?

Takže: přesně za 57 dní nastupuje do současného bytu nový nájemce, za 55 dnů odjíždím na tábor (to už prostě musíme být přestěhovaní), za 25 dnů nám začíná dovolená... stihneme to? 
Let's the game begin!


2 komentáře :

  1. Alenko, mám pocit, že celý svět teď čelí těmhle dospěláckým starostem, Tebe a mě nevyjímaje. Tak držím palce, ať všecko dobře dopadne a bydlí se krásně! Zdraví Veronika

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Dík :) Jako je to celkem náročný, ale jistá část mého já se skvěle baví. Z doby zařizování hypotéky a kupování bytu mám spoustu komických historek a myslím, že to zdaleka nekončí...

      Vymazat