Alenka v říši byrokracie

Můj hypotéční život je čím dál tím kouzelnější. Nemůžu říct, že by to nebyl stres, ale každá další návštěva nového úřadu přináší nové poznání a zážitky. Třeba zrovna včera...
Šla jsem se přihlásit na správu našeho bytového družstva - prvně jsem v dešti chvíli obcházela budovu, protože jsem nemohla najít dveře (který byly hned z ulice!), pak jsem chvíli šmejdila po chodbě, protože jsem nevěděla kam jít (aspoň jsem trochu uschla). Zas tak nemožná nejsem, takže jsem příslušnou paní našla, vysvětlila jí, co chci, předala papíry. Paní byla milá a ochotně mi začala vysvětlovat postup...v tom bodě začala naše konverzace trochu drhnout:

Paní: Máte SIPO?
Já: Cože?
Paní: No, máte na tom svém trvalém bydlišti SIPO?
Já: No, asi ani ne...

Jo, odcházela jsem znechucená sama sebou - mám vysokoškolskej titul, ale nevím, co je to SIPO. Natož kde se bere a k čemu je dobrý (kecám, dneska už to vím). Můj drahý taky nevěděl a politoval mě  "SIPO - to zní jak nějaký bonbony, co? Nebo spíš krmení pro slepice, ale to by se asi psalo s Y".

Na poště to nebylo o moc lepší - u vyvolávacího systému zásadně beru "odeslat zásilku" nebo "převzít balík" a teď jsem hledala tlačítko "SIPO", které tam prostě nebylo - vybrala jsem tedy tlačítko "Další služby a reklamace", což celkem sedí - potřebovala bych zreklamovat.

Z míry mě celkem vyvedl i fakt, že zřízení SIPO bylo zdarma. Paní za přepážkou mi ale stihla nabídnout pojištění domácnosti a úvěr (na poště? pojistit se od panáčka co má vzadu truhličku a vepředu trubičku?). Odmítla jsem s tím, že nepotřebuju a že na to už ani nemám peníze.

Takže takhle já teď žiju. Každý den se můžu těšit na nové vzrušující zážitky, každý den se něco nového naučím. Aktuálně netrpělivě očekávám obálku, email nebo telefonát (ten by byl úplně nejlepší - musela bych na otázky odpovídat hned, upřímně a bez hledání na internetu) od EONu. Možná bych si jako přípravu měla oprášit učivo fyziky 3. ročníku SŠ.
Žádné komentáře :

Okomentovat